česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Czech Embassy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace českých firem v oblasti kybernetické bezpečnosti v USA

Americký trh služeb v oblasti kybernetické bezpečnosti je největší na světě a roste o 10 až 20 % ročně. Objevují se zde proto velké příležitosti pro české firmy, protože americkým firmám chybí lidé. Představit české firmy z oblasti kybernetické bezpečnosti a propojit je s americkými partnery bylo záměrem projektu ekonomické diplomacie v Pittsburghu v dubnu 2018.  

V návaznosti na úspěšné vystoupení českých firem z oblasti kybernetické bezpečnosti v USA v březnu 2017 se dne 16. dubna 2018 uskutečnila v Pittsburghu v rámci projektu ekonomické diplomacie (PROPED) Velvyslanectví ČR ve Washingtonu jednání českých cybersecurity firem s významnými místními institucemi. Dne 17. dubna 2018 se následně, rovněž v Pittsburghu, uskutečnila v rámci stejného projektu prezentace českých firem a B2B schůzky na semináři Explore Cyber. Na uvedené akce v Pittsburghu navazovaly ve dnech 19. a 20. dubna 2018 za účasti stejných českých firem obdobné akce v Torontu (PROPED Generálního konzulátu ČR v Torontu). Tím byla lépe a efektivněji využita přítomnost českých cybersecurity firem v oblasti Severní Ameriky a samotným firmám přineslo spojení obou akcí značné finanční úspory.

České společnosti IT - CNS, Safetica, Novicom, Flowmon, CZ.NIC a InMeSose se v Pittsburghu setkaly se zástupci Institute for Cyber Law, Policy, and Security - University of Pittsburgh, Pittsburgh Technology Council, Pittsburgh Supercomputing Center a Pittsburgh Regional Alliance. Na semináři měly české společnosti možnost představit své služby a diskutovat s potenciálními americkými partnery. Semináře se zúčastnilo dvacet amerických firem z oblasti Pittsburghu a jeho okolí. Úvodní slovo bylo na semináři svěřeno honorární konzulce České republiky v Pittsburghu paní Carol Hochman, která v něm kromě jiného připomněla 100. výročí založení Československa. Tato významná událost se váže právě k Pittsburghu, kde byla dne 31. května 1918 podepsána tzv. Pittsburská dohoda, deklarující vůli Čechů a Slováků vytvořit společný a nezávislý stát.

Pittsburgh byl však pro místo prezentace českých firem zvolen především proto, že je jedním z nově rostoucích technologických center USA a že je centrem jak technologických gigantů, tak rychle se rozvíjejících technologických strartupů. Zajímavé možnosti potenciálně nabízí i spolupráce s akademickým sektorem. Projekt byl připraven ve spolupráci se společností IT-CNS, která má své sídlo právě v Pittsburghu.

​Zpracoval: Jiří Janíček, Velvyslanectví ČR ve Washingtonu, DC