česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Czech Embassy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dny české zemědělské techniky v USA – letos v Illinois

Výstaviště v Decatur, Illinois a prestižní výstava Farm Progress Show se ve dnech 27. – 29. srpna 2019 stala dějištěm letošních Dní české zemědělské techniky v USA. Své stroje přijely osobně představit čtyři společnosti – Farmet, Zetor, Eurobagging a Rožmitál. Moderní design a kvalitní zpracování pak demonstrovaly v rámci společného stánku organizovaného v rámci projektu ekonomické diplomacie velvyslanectvím ČR ve Washingtonu za laskavého finančního přispění ze strany ministerstva zemědělství ČR.

Společnost Farmet představila stroje na zpracování půdy (např. diskové podmítače), společnost Zetor pak traktory od menších po nejvyšší výkonnostní třídu a s předními nakladači. Společnost Eurobagging prezentovala silážní a senážní lisy spolu s příslušnými vaky a příslušenstvím a společnost Rožmitál pak diskové sekačky a univerzální obraceče a shrnovače píce.

O vystavenou zemědělskou techniku jevili návštěvníci veletrhu zájem. To svědčí i faktu, že i na vysoce konkurenčních trhu v USA lze s kvalitním produktem a optimálním přístupem k zákazníkovi v tomto segmentu uspět. V plánu je tak rozšíření počtu účastnících se českých firem a pokračování této akce i v příštím roce v některém z dalších tradičních zemědělských států Středozápadu USA.

Zpracoval: P. Ježek, zemědělský diplomat velvyslanectví ČR ve Washingtonu, D. C.

Galerie


2019_czech_farm_days