česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: US State Dept
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Na zkušenou do USA? Nová výzva v programu Young Transatlantic Innovation Leaders Initiative

Americké ministerstvo zahraničí otevřelo novou výzvu v programu Young Transatlantic Innovation Leaders Initiative (YTILI), která nabízí intenzivní program vybraným mladým inovátorům se zájmem o získání zkušeností s americkým obchodním prostředím. Výzva se uzavře 1. března 2021.

Americké ministerstvo zahraničí se svými partnery přináší nejen českým inovátorům příležitost získat řadu zajímavých obchodních zkušeností v USA. Program YTILI byl založen v roce 2016 a od té doby se jej zúčastnilo na 300 frekventantů. Širším cílem programu je skrze výměnu zkušeností, navázání dlouhodobých kontaktů anebo posílení dovedností dosáhnout dlouhodobého partnerství mezi obchodními komunitami v Evropě a USA. V roce 2019 ČR úspěšně reprezentovala Hana Fořtová s projektem Frusack.

V říjnu 2021 bude zahájen letošní ročník YTILI. V jeho průběhu se nová vybraná skupina evropských inovátorů zapojí do zajímavého programu profesního rozvoje. Ten bude zahrnovat online i prezenční kurzy, stáž v některém z devíti vytipovaných rozvíjejících se amerických měst, konference v Chicagu a Washingtonu, DC i regionální summit ve Slovinsku. Program poběží od října 2021 do září 2022, přičemž prezenční aktivity v USA jsou naplánovány na období od března 2022. Doufejme, že tomu situace bude přát.

O YTILI se lze více dozvědět na jeho webových stránkách. Přihlásit se potom lze také online cestou, při splnění podmínek programu.

 

Zpracoval: Luděk Moravec, Velvyslanectví ČR ve Washingtonu, DC