česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Pixabay
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

NortonLifeLock se má spojit s českou společností Avast

 
Americká společnost NortonLifeLock a česká společnost Avast vydaly v úterý 10. srpna prohlášení, podle něhož se tyto společnosti dohodly, že NortonLifeLock převezme společnost Avast. Spojením by měl vzniknout jeden ze světových lídrů v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Hodnota transakce, pokud by byla dokončena, se má pohybovat mezi 8,1 a 8,6 miliardami dolarů. Podle podmínek převzetí by měli mít akcionáři Avastu nárok na kombinaci finančního vyrovnání a převzetí akcí NortonLifeLock. Podle toho, jaký poměr finančního vyrovnání a akcií zvolí, se bude odvíjet jejich podíl v nové společnosti.

Akcionáři Avastu Pavel Baudiš a Ondřej Vlček (který je generálním ředitelem Avastu) by se měli stát součástí nové společnosti, jejíž název se zatím vybírá. Ondřej Vlček by měl mít funkci prezidenta nové společnosti, Pavel Baudiš pak zasednout v představenstvu. Akcionářem spojené společnosti by měl zůstat i Eduard Vlček. Společnost by měla nadále sídlit zčásti v Praze. I po dokončení spojení by si tak společnost měla zachovat významnou přítomnost v České republice. Zástupci Avastu  budou mít navíc v nové společnosti významné slovo.  Naopak zřejmě zmizí z pražské a londýnské burzy.

Nová společnost by měla mít dohromady cca 500 milionů uživatelů a měla by dosáhnout tržeb kolem 3,5 miliardy dolarů. Fúze by měla uspořit náklady obou společností a vést k významným synergiím.

Transakce ještě podléhá schválení regulačních orgánů a akcionářů.

Zpracoval: Martin Fott, velvyslanectví ČR ve Washingtonu