česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Czech Embassy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Představení české zemědělské techniky v Illinois a Ohiu

Letošní Dny české zemědělské techniky v USA zorganizovala česká ambasáda jako projekt ekonomické diplomacie s podporou Ministerstva zemědělství ČR ve dnech 31. 8. – 2. 9. na veletrhu Farm Progress Show v Illinois a následně pak ve dnech 21. – 23. 9. na veletrhu Farm Science Review v Ohiu.

Své stroje a řešení pro zemědělství přijely osobně představit čtyři společnosti – AgroEcoPower, Farmet, Rožmitál a Zetor. Po 18 měsících opatření kvůli covid-19 to byla možnost opět se osobně setkat s obchodními partnery a oslovit nové zákazníky.

Společnost Farmet představila své špičkové stroje na zpracování půdy (např. diskové podmítače), společnost Rožmitál pak univerzální obraceče a shrnovače píce. Nechyběly samozřejmě traktory společnosti Zetor od menších po nejvyšší výkonnostní třídu a s předními nakladači. Společnost AgroEcoPower slavila obrovský úspěch se svým unikátním řešením pro ladění ideálního výkonu pohonných jednotek pro všechny zemědělské stroje – od traktorů po kombajny.

O české vystavovatele byl velký zájem. To svědčí o faktu, že i na vysoce konkurenčních trhu v USA lze s kvalitním produktem a optimálním přístupem k zákazníkovi v tomto segmentu uspět. V plánu je tak v této formě podpory českým firmám pokračovat i v následujících letech.

Zpracoval: P. Ježek, zemědělský diplomat velvyslanectví ČR ve Washingtonu, D. C.

Galerie


2021_ceska_zemedelska_technika