česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Czech Embassy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace českého pivovarnictví na Craft Brewers Conference

Tradiční akce pod názvem Brewing Like Czechs Do, která se uskutečnila v sobotu 11. září na konferenci CBC v Denveru, měla za cíl rozšířit povědomí o kvalitě a historii českého pivovarnického sektoru a nabídnout české suroviny, technologie a know-how místním craftovým sládkům.

Craftový segment amerického pivovarského sektoru je jediný, který v posledních letech roste, a obliba craftového piva u spotřebitelů stoupá. Najít na místním trhu opravdu kvalitní ležák mezi značkami používající různé verze slov pils nebo pilsner je ale složitý úkol. Prezentace Tomáše Kinčla z Vysoké školy chemicko technologické přiblížila účastníkům, jaká je historie i současnost českého pivovarnictví, nastínila postup vaření českého piva a vyzdvihla kvalitu českých surovin a technologií. V navazujícím matchmakingovém fóru byly k dispozici propagační materiály participujících českých společností, vzorky čerstvého chmele z letošní sklizně speciálně zaslané na tuto akci a k ochutnání 3 druhy místních piv uvařených čistě z českého chmele a sladu.

O účast na akci byl obrovský zájem a kapacita sálu byla výrazně překročena. To jen dokládá, jakou váhu má české pivo mezi americkou odbornou veřejností a je třeba využít tohoto zájmu pro širší propagaci českého pivovarnictví v Severní Americe.

Zpracoval: P. Ježek, zemědělský diplomat velvyslanectví ČR ve Washingtonu, D. C.

přílohy

2021_CBC 715 KB JPG (Obrázek / Fotka) 11.10.2021