česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Czech Embassy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Úspěšný webinář o moravském víně pro americké partnery

Ve středu 7. dubna se uskutečnila osvětový a prezentační webinář s názvem “The Versatility of Czech Wines - and why they are favored by the trade”, který v rámci projektu ekonomické diplomacie organizovalo české velvyslanectví ve Washingtonu ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR.

Webinář byl vysílán na platformě Vinexpo NY a jeho záznam a jednotlivé prezentace lze najít a použít pro další propagační účely na tomto odkazu https://www.vinexponewyork.com/webinars/the-versatility-of-czech-wines/.

Odborná prezentace americké sommeliérky Arielle DeSoucey přiblížila historii a současný stav vinařství v ČR a spolu s Dagmar Fialovou (vinařství Sonberk), Miroslavem Volaříkem (vinařství Volařík) a Milanem Bukovským (Atelier Bar & Bistro) vyzdvihli v první řadě přednosti vín, které jsou podstatné pro amerického spotřebitele.

K této akci byla dále vytvořena speciální dedikovaná webová stránka s odkazy nejen na vinařství, jejichž vína lze již v USA koupit, ale i speciální sekcí s informacemi o vinařstvích, která partnery v USA hledají. Tato stránka je dostupná zde - http://vinexpo.findczechwine.com/

Návazným krokem k této akci je pak osobní účast vinařství v rámci společného stánku na veletrhu Vinexpo v New Yorku na počátku roku 2022. V případě zájmu o účast kontaktujte zemědělského diplomata Petra Ježka - petr_jezek(zavináč)mzv.cz.