česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR ve Washingtonu D.C.
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva náměstkyně ministra průmyslu a obchodu v USA

Ve dnech 17. – 19. 10. 2021 navštívila USA náměstkyně MPO pro řízení sekce Evropské unie a zahraničního obchodu Martina Tauberová, která otevřela český stánek na veletrhu TechConnect World 2021 a absolvovala několik bilaterálních jednání se zástupci státních institucí.  
 

Klíčovým bodem návštěvy náměstkyně M. Tauberové bylo otevření českého stánku na veletrhu TechConnect World 2021, kde ČR zastupovalo deset firem z oblasti nanotechnologií, umělé inteligence, virtuální reality a zástupci vědecko-výzkumných institucí.

Náměstkyně Tauberová se v rámci své návštěvy v USA setkala se zástupcem americké Obchodní komory věnujícímu se evropské agendě, se kterým diskutovala o aktuálních výzvách mezinárodního obchodu a obchodní politice nové americké administrativy.

O evropsko-amerických vztazích bylo vedeno jednání také s delegací Evropské unie ve Washingtonu, kde paní náměstkyně potvrdila podporu ČR silným transatlantickým vztahům.

V neposlední řadě proběhlo jednání se zástupci amerického Ministerstva obchodu, se kterými vyhodnotila jak bilaterální obchodní spolupráci, tak výsledky summitu Rady EU-USA pro obchod a technologie (TTC), a s ředitelkou pro Evropu kanceláře United States Trade Representative, kde se taktéž probírala témata a priority TTC či stav fungování Světové obchodní organizace.

M. Tauberová na půdě amerického Kongresu hovořila se zástupci místních zákonodárců o možné širší podpoře transatlantických vztahů, iniciativě Trojmoří (3SI) a prioritách předsednictví ČR v Radě Evropské unie. Náměstkyně Tauberová se dále setkala se zástupci Peterson Institute for International Economics (PIIE) či think-tanku The Heritage Foundation.

Náměstkyně MPO svou návštěvou vyjádřila význam USA jako klíčového partnera pro ČR v bilaterálním i multilaterálním měřítku. Díky osobní návštěvě došlo k vyjasnění vzájemných postojů a dalšímu prohloubení česko-americké spolupráce.

Galerie


Visit of Deputy Minister of Industry and Trade Martina Tauberová