česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Zaorálek na jednání koalice proti tzv. islámskému státu

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek vedl delegaci ČR na jednání koalice proti tzv. islámskému státu, které se ve Washingtonu uskutečnilo dne 22. března 2017. Na okraj ministerského setkání šéf české diplomacie hovořil mimo jiné s novým ministrem zahraničních věcí USA Rexem Tillersonem, zástupkyní národního bezpečnostního poradce KT McFarland a dalšími představiteli nové americké administrativy.

Ministr Zaorálek přicestoval do Washingtonu poté, co na jeden den přerušil oficiální návštěvu Kanady. Učinil tak na pozvání svého amerického kolegy Rexe Tillersona, který byl hostitelem prvního setkání globální koalice proti tzv. islámskému státu od lednové inaugurace prezidenta Trumpa.

Se svým novým americkým kolegou i s dalšími členy koalice ministr Zaorálek diskutoval rostoucí zapojení ČR do mezinárodního úsilí zaměřeného na eliminaci hrozby, kterou tzv. islámský stát představuje pro mezinárodní bezpečnost. Mezi další další témata, která byla předmětem rozhovorů s americkými partnery, patřila i příprava plánované návštěvy prezidenta Zemana ve Washingtonu.

Galerie


minister Zaoralek global coalition washington 2017