česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Chmelař na ministeriádě ke svobodě náboženství ve Washingtonu

Náměstek ministra zahraničních věcí Aleš Chmelař ve dnech 16. – 19. července 2019 navštívil Washington, zúčastnil se ministerského zasedání ke svobodě náboženství, vystoupil ve think tanku Atlantic Council a jednal s partnery na ministerstvu zahraničních věcí, obchodu a energetiky.
 

Náměstek Chmelař se zúčastnil již druhého ministerského zasedání ke svobodě náboženství, jehož cílem bylo upoutat pozornost mezinárodního společenství k tématu, zdůraznit podporu svobodě náboženství a přispět k zamezení násilí páchanému ve jménu náboženství. Zasedání se zúčastnilo na 106 zástupců vlád a mezinárodních organizací, dále náboženští představitelé, zástupci občanské společnosti. Náměstek Chmelař ve svém vystoupení hovořil o narůstající netoleranci ve společnosti a omezování svobody náboženství,  a to i v online prostředí.

Spolu s ministry zahraničních věcí Slovenska, Maďarska a Polska vystoupil náměstek Chmelař na konferenci organizované think-tankem Atlantic Council věnované vztahům Spojených států se zeměmi Střední Evropy: The United States and Central Europe: Tasks for a Second Century Together.   

V rámci expertních konzultací se náměstek Chmelař setkal s náměstkem ministra energetiky Tedem Garishem a dalšími představiteli americké administrativy. Jednal na ministerstvu zahraničních věcí, kde se věnoval kromě jiného aktuálním tématům v česko-amerických a transatlantických vztazích a situaci ve východní Evropě. Na ministerstvu obchodu a úřadu zástupce pro zahraniční obchod se věnoval aktuálním otázkám v agendě EU-USA. 

 

Ministerial to Advance Religious Freedom

Ministerial to Advance Religious Freedom