česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Czech Embassy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Dürr navštívil Washington

Náměstek ministra zahraničních věcí Jakub Dürr navštívil Washington ve dnech 23. – 25. dubna 2018. Společně s německým vrchním ředitelem pro Evropu Martinem Kotthausem konzultovali s americkými partnery aktuální evropská témata a zúčastnili se diskusí s experty významných think-tanků. Společným česko-německým konzultacím předcházela samostatná jednání náměstka Dürra se zástupci amerického ministerstva zahraničních věcí k západnímu Balkánu, Rusku a regionální spolupráci ve střední Evropě.
 

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Jakub Dürr společně s vrchním ředitelem pro Evropu německého MZV Martinem Kotthausem jednali s náměstkem pro Evropu a Eurasii amerického ministerstva zahraničí Wessem Mitchellem a jeho zástupkyní Elizabeth Millard.

O aktuálních tématech v transatlantické relaci, regionálních otázkách a energetice hovořili i se zástupci Úřadu obchodního představitele USA, partnery v Národní bezpečnostní radě a vybranými zástupci Sněmovny reprezentantů včetně místopředsedy zahraničního výboru Sněmovny reprezentantů Francise Rooneyho. Na okraj společných konzultací se náměstek Dürr s vrchním ředitelem Kotthausem zúčastnili diskusí s experty think tanků Brookings a Heritage.

Velvyslanectví ve Washingtonu ve spolupráci s think tankem Center for European Policy Analysis uspořádalo ve svých prostorách též diskusi pro expertní publikum, na které vystoupil náměstek Dürr a bývalý vrchní velitele amerických pozemních sil v Evropě generál Ben Hodges.

Náměstek Dürr jednal také se zástupci amerického ministerstva obchodu, vrchním ředitelem pro střední a jihovýchodní Evropu amerického ministerstva zahraničí Matthew Palmerem a vrchní ředitelkou pro Rusko Kathleen Kavalec.

Galerie


Deputy Minister Jakub Durr in Washington, DC