česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Czech Embassy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Petříček navštívil USA

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček jednal ve dnech 24. – 26. září 2018 ve Washingtonu a New Yorku s partnery z amerického ministerstva zahraničních věcí. Během pobytu ve Washington také vystoupil na strategickém fóru think-tanku CEPA a vedl samostatná jednání se slovenským ministrem zahraničí Miroslavem Lajčákem a zvláštním představitelem USA pro Ukrajinu Kurtem Volkerem.

Náměstek Petříček se během jednání s náměstkem pro Evropu a Eurasii amerického ministerstva zahraničí Wessem Mitchellem a jeho zástupkyní Elisabeth Millard soustředil na hlavní aktuální otázky česko-amerických vztahů v oblasti bezpečnosti a ekonomické spolupráce. Jednání náměstka Petříčka s Kurtem Volkerem, zvláštním představitelem USA pro Ukrajinu, se zaměřilo na aktuální situaci na Ukrajině, průběh mírových jednání a roli EU a OSN. S dalšími partnery na americkém ministerstvu zahraničí pak diskutoval mimo jiné na téma veřejné diplomacie a jejího významu pro další prohlubování vzájemných vztahů.

Na 10. ročníku tradičního strategického fóra think-tanku CEPA věnovaného transatlantickým vztahům a spolupráci v oblasti obrany, kybernetické a energetické bezpečnosti vystoupil náměstek Petříček na panelu k hybridním hrozbám. Na okraj fóra se náměstek Petříček setkal se slovenským ministrem zahraničí Miroslavem Lajčákem, se kterým jednal kromě jiného o spolupráci ČR a Slovenska uvnitř Visegradské skupiny.