česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva ministra vnitra a pomoc pro krajany v Texasu

Ministr vnitra ČR Milan Chovanec navštívil USA ve dnech 11. – 15. září 2017. Kromě jednání s resortními partnery a členy Kongresu si našel čas i na české krajany. Těm předal finanční pomoc z rozpočtu ministerstva zahraničí určenou pro rodiny krajanů v Texasu postižené hurikánem Harvey.

Jednání ministra Chovance s partnery ve Washingtonu se soustředila především na aktuální výzvy v oblasti bezpečnosti, problémy související s mezinárodní migrací a další témata zaměřená na prohlubování bilaterální spolupráce mezi ČR a USA. Kromě představitelů Ministerstva pro vnitřní bezpečnost USA jednal ministr Chovanec také se zástupci Kongresu, šéfem příslušného sněmovního výboru Michaelem McCaulem a spolupředsedou Skupiny přátel ČR v Kongresu Joe Bartonem.

Při rozhovorech s oběma kongresmany, kteří zastupují občany státu Texas, se věnoval i aktuální situaci v jejich domovském státě, jenž postihly v souvislosti s hurikánem Harvey ničivé záplavy. Zástupcům krajanské komunity z texaského La Grange předal ministr vnitra symbolický šek v hodnotě 5 milionů Kč. Tyto finanční prostředky uvolněné z rozpočtu Ministerstva zahraničních věcí ČR jsou určeny na pomoc rodinám českých krajanů postižených záplavami.