česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva předsedy Jana Hamáčka a VEZ v USA

Delegace Výboru pro evropské záležitosti vedená předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Janem Hamáčkem byla ve dnech 12. – 16. května na pracovní návštěvě USA.

Předseda Hamáček se v první den své návštěvy setkal s kongresmanem Johnem Shimkusem, předsedou Podvýboru pro životní prostředí a ekonomiku. Jednal dále s Mattem Deckerem, ředitelem DDP Global, s Jimem DeMintem, prezidentem think-tanku The Heritage Foundation a se Stevenem Piferem, ředitelem Brooking Arms Control and Non-Proliferation Initiative. Zahájil podnikatelský seminář Czech Aerospace Conference 2015.

Během druhého dne jednali společně s delegací VEZ  s Davidem Weinerem, zástupcem hlavního vyjednavače USA na téma Transatlantické dohody o obchodu a investicích mezi EU a USA (TTIP). Jan Hamáček se dále setkal se senátorem Billem Nelsonem, místopředsedou senátního Výboru pro obchod, vědu a dopravu. Jednal také s kongresmanem Joem Bartonem, emeritním předsedou sněmovního Výboru pro energetiku a obchod, kongresmankou Jan Schakowsky, zastupující jednatelkou demokratické sněmovní menšiny, kongresmankou Debbie Dingellovou a s Antoinem Ripollem, vedoucím Styčného úřadu Evropského Parlamentu při Kongresu USA.

Předseda Hamáček ve Washingtonu též navštívil Václav Havel’s Place - lavičku a lípu v areálu prestižní Georgetownské univerzity, věnované památce bývalého prezidenta ČR. Večer zahájil na Velvyslanectví ČR ve Washingtonu přednášku bývalého rektora Univerzity Karlovy prof. Martina Prudkého u příležitosti 600. výročí upálení Jana Husa.

Program posledního dne návštěvy v USA zahájil předseda Jan Hamáček setkáním s Shadi Hamidem, výzkumným pracovníkem think-tanku The Brookings Institution, Premem Kumarem, viceprezidentem Albright Stonebridge Group a bývalým velvyslancem USA v Praze Normanem Eisenem.

Dále jednal s předsedou sněmovního Výboru pro dohled nad vládou a vládní reformou kongresmanem Jasonem Chaffetzem a předsedou sněmovního Výboru pro tajné služby kongresmanem Devinem Nunesem. Setkal se také s Marjorie Chorlinsovou, viceprezidentkou Americké obchodní komory a s Vincentem Morellim a Derekem Mixem, analytiky Congressional Research Service 

Galerie


Speaker Hamacek May 2015