česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pracovní návštěva ministra Zaorálka ve Washingtonu

Ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek přijel ve dnech 1 – 3. října 2015 na pracovní návštěvu Washingtonu.

Ministr Zaorálek ve Wasingtonu zahájil každoroční konferenci Strategického fóra CEPA (Center for European Policy Analysis) z pozice českého předsednictví ve Visegrádské skupině. Ve svém projevu zmínil bezpečnostní hrozby, kterým dnes v Evropě čelíme a zdůraznil potřebu transatlantické spolupráce při hledání jejich řešení.

Vedle prezidenta CEPA Wesse Mitchella a generálporučíka Bena Hodgese (velitel U. S. Army Europe) promluvil ministr Zaorálek také na galavečeři Strategického fóra CEPA, konané v prostorách Velvyslanectví ČR ve Washingtonu.

V Bílém domě se ministr Zaorálek setkal mj. s předsedou Rady ekonomických poradců prezidenta USA Jasonem Furmanem. Ekonomická spolupráce mezi USA a ČR a prohloubení investičních příležitostí byly také hlavními tématy pracovního oběda ministra Zaorálka s předními investory a ekonomickými partnery.

Ministr Zaorálek jednal s předsedy Skupiny přátel ČR ve Sněmovně reprezentantů. S kongresmany Debbie Dingellovou, Joe Bartonem a Jan Schakowskou diskutovali o budoucnosti česko-amerických vztahů a možnosti další spolupráce. V Kongresu ministr Zaorálek také zavítal k bustě Václava Havla ve Freedom Foyer.

Na závěr své návštěvy ve Washingtonu se ministr Zaorálek sešel s Dr. Zbigniewem Brzezinskim a se zástupci American Friends of the Czech Republic a položil kytici k soše Tomáše. G. Masaryka na Massachussetts Avenue.

Galerie


Minister Zaoralek 2015