česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Stanovisko MŠMT k úpravě údajů ve školním atlasu

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy obdrželo informaci o chybných údajích obsažených v jednom ze školních atlasů, uvedeným podnětem se proto začalo obratem zabývat.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy obdrželo informaci o chybných údajích obsažených v jednom ze školních atlasů, uvedeným podnětem se proto začalo obratem zabývat. Informace obsažené v atlase jsou výsledkem práce autora dané publikace, odborného redaktora vydavatelství a recenzentů. V případě, že učebnice obsahuje faktické chyby, MŠMT může na tuto skutečnost upozornit resp. rozhodnout, zda danému titulu udělí schvalovací doložku či nikoliv.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy lituje nešťastně zvolené formulace v dopisu, která mohla způsobit nynější nesprávné interpretace.

MŠMT nemůže předjímat a ani nepředjímalo výsledek toho, jakým způsobem budou informace upravené. V současné době je podnět vyhodnocován. Dle Ministerstva zahraničních věcí nevyjadřují údaje v atlasu zahraničněpolitické pozice České republiky.

V této otázce je rozhodující stanovisko MZV.