česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Udělení vyznamenání The Legion of Merit bývalému přidělenci obrany Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu Brig.gen Janu Petrášovi

(Archivní článek, platnost skončena 06.06.2013.)

Dne 22. dubna 2010 bylo Brig. gen Janu Petrášovi v prostorách Ministerstva obrany Spojených států slavnostně předáno vyznamenání The Legion of Merit.

Vyznamenání The  Legion of Merit bylo ustanoveno vyhláškou kongresu z 20. července 1942 a uděluje jej prezident Spojených Států členům ozbrojených sil USA či spřátelených států, kteří se projevili mimořádně záslužnými činy při plnění svých služebních úkonů. Legion of Merit je druhým nejvyšším vojenským řádem v hierarchii vyznamenaní ozbrojených sil Spojených Států a jediným, který je udělován zahraničním vojákům.

Brig. Gen Jan Petráš, který v letech 2003 – 2007 působil na Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu, D.C., jako přidělenec obrany,  v současné době působí ve společnosti Culmen International, LLC ve Washingtonu, D.C. jako expert pro biologickou bezpečnost zabývající se bezpečnostními programy pro vládu Spojených států a bojem proti terorismu, ale také rozvojem spolupráce v oblasti vojenských akvizičních programů.

Kopii diplomu The Legion of Merit naleznete zde:

Kopii předávacího dopisu naleznete zde:

CV Brig. gen Jana Petráše naleznete zde:

1

1

přílohy

Petras_CV_1 41 KB DOC (Word dokument) 4.6.2010