česky  english 

Advanced search
Article notification Print Decrease font size Increase font size

Theater Viola for Children in Czech language only

Date: 31 October 2015 1:00 PM - 2:30 PM, Venue: Czech Embassy

Theater Viola brings Endele Vendele to the Embassy of the Czech Republic on October 31, at 1 pm, as part of the Kids Euro Festival. This event dedicated to children (ages 5-10) features famous Czech actor Josef Hervert, children’s theater director Radovana Tesárková and singer/musician Martin Rudovsky. The performance will be presented in Czech language only.

Almost everyone enjoys a tall tale—kids, moms and dads, grandmoms and grandads. In this workshop, children and their favorite grown-ups can discover the folk and fairytale traditions of the Czech Republic, and learn some fables, riddles, and songs to tell and sing at home for relatives and friends. Grandad wants to pull an enormous beet out of his garden, but he can’t do it without some help! Become a barnyard hero playing the role of a brave hen who saves a rooster in distress! These are just a couple of the funny scenes from Endele Vendele, which has toured many European countries, including Germany, Great Britain, and Belgium. 

RSVP: https://czechrhymesandriddles.eventbrite.com

ENDELE VENDELE

Dne 31. října ve 13:00 vystoupí na půdě Velvyslanectví pražské divadlo Viola se svou hrou Endele Vendele v rámci washingtonského Kids Euro Festivalu. Představení bude uvedeno v českém jazyce a je určeno dětem mezi 5 a 10 lety věku. V Endele Vendele účinkují Josef Hervert, Radovana Tesárková a Martin Rudovský. 

Při Endele Vendele nemusíte jen tiše sedět a koukat. Toto interaktivní představení vás vtáhne do světa českých pohádek,  lidových písní a her. Stanete se herci a zpěváky, budete napodobovat zvuky českých ptáků a dokonce budete mít příležitost vběhnout na scénu a zachránit kohoutka!

Endele Vendele je součástí festivalu Kids Euro Festival (www.kidseurofestival.org), který bude probíhat od 24. října do 8. listopadu na různých místech Washingtonu, DC.  Již od roku 2008 Kids Euro Festival každoročně nabízí zdarma více než 150 událostí pro děti a jejich rodiny. Je pořádán 28 velvyslanectvími zemí Evropské unie a více než dvaceti americkými kulturními institucemi za podpory Evropsko-americké kulturní nadace, Delegace EU ve Spojených státech amerických, organizací Washington Performing Arts a DC Arts & Humanities Education Collaborative a washingtonských veřejných knihoven. 

Podrobnosti:

​Divadlo Viola (www.divadloviola.cz), představení Endele Vendele

Hrají: Josef Hervert, Radovana Tesárková, Martin Rudovský

Foto: Barbora Jurkovičová

Režie a hudební nastudování: Pavel Jurkovič

Scénář: Alena Skálová a Pavel Jurkovič

Výprava a kostýmy: Helena Pěkná

Vyprávění / Divadlo / Hudební Workshop

Věk: 5-10 (accompanied by an adult)

Trvání:
40min
přestávka
35min

Datum: October 28, 2015 at 6 pm

Místo konání:

Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu, DC 

3900 Spring of Freedom Street, NW

Washington, DC 20008

RSVP: https://czechrhymesandriddles.eventbrite.com