česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

10. ročník filmového festivalu Wathann letos proběhl online

Ve dnech 10. - 18. 10. 2020 proběhl jubilejní 10. ročník nezávislého filmového festivalu Wathann, který je od svého vzniku finančně podporován Ministerstvem zahraničních věcí ČR.

Kvůli koronavirové pandemii se festival v tomto roce přesunul na internet, diváci měli na jeho webových stránkách možnost zhlédnout 37 filmů mladých nadějných tvůrců. Letošní Wathann rovněž nabídl dvě programové novinky - sekci „Kino v obývacím pokoji“, která představila 7 krátkých filmů z jihovýchodní Asie, a zvláštní program „Reflexe nového normálu“, jenž se zaměřil na otázky spojené s pandemií koronaviru.

Filmová přehlídka měla také soutěžní část. Domácí i zahraniční porotci, mezi nimi český režisér a pedagog Vít Janeček, udělili celkem 11 cen. Vybrali nejlepší filmy ve čtyřech kategoriích: Krátký film, Dokument, Nová vize ve filmové tvorbě a Nejlepší začínající filmař a podpořili tvorbu místních filmových umělců i speciálními cenami udělenými nejlepšímu kameramanovi, zvukaři, za nejlepší herecký výkon a dalšími čestnými uznáními.

„Wathann online“ si získal nevšední zájem publika: Na webové stránky festivalu se zaregistrovalo 42.180 filmových fanoušků a bylo zaznamenáno celkem 155.881 zhlédnutí prezentovaných filmů.

Blahopřejeme organizátorům festivalu k obrovskému úspěchu v tak náročné době a již teď se těšíme na další, 11. ročník Wathannu.