česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Současné podmínky cestování do Myanmaru

S ohledem na platná nařízení vlády Myanmaru, tj. pozastavení mezinárodních komerčních letů, uzavření pozemních přechodů pro cizince a pozastavení vydávání všech typů víz až do 30. 4. 2021, není v současnosti možné do Myanmaru cestovat.

Vycestování z ČR a návrat do ČR - Vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území České republiky nouzový stav na dobu 30 dnů od 00:00 hodin dne 27. února 2021Vycestování z ČR (mimo nezbytné, naléhavé a neodkladné cesty) je zakázáno do 11 zemí světa s extrémním rizikem nákazy COVID-19 způsobeného novými mutacemi koronavirus SARS-CoV-2 dle ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví. Pro návrat českých občanů platí pravidla stanovená ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví, jejichž výklad přinášíme pro všechny kategorie rizikových zemí v článku Rozcestník.

Vstup na území a tranzit přes Myanmar není s ohledem na výše uvedená opatření možný.

Vnitrostátní doprava v Myanmaru zůstává nadále omezena, fungování vnitrostátních leteckých linek bylo za přísných zdravotně-bezpečnostních podmínek obnoveno od 16. 12. 2020. Řada turistických destinací a památek v Myanmaru je nadále uzavřena.

Karanténní opatření jsou popsána v našem článku o situaci šíření COVID-19 v Myanmaru.

Velvyslanectví ČR v Rangúnu doporučuje českým občanům sledovat webové stránky Ministerstva zdravotnictví Myanmaru: https://www.mohs.gov.mm/

Detailní informace k otázce cestování je možno najít také na webu myanmarského Ministerstva hotelů a turismu: https://tourism.gov.mm/

MZV ČR  doporučuje českých občanům před případnou cestou do zahraničí, aby si u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu ověřili, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.