česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Současné podmínky cestování do Myanmaru

S ohledem na platná nařízení vlády Myanmaru, tj. pozastavení mezinárodních komerčních letů, uzavření pozemních přechodů pro cizince a pozastavení vydávání všech typů víz až do 31. 1. 2021, není v současnosti možné do Myanmaru cestovat.

Vstup na území a tranzit přes Myanmar není s ohledem na výše uvedená opatření možný.

Vnitrostátní doprava v Myanmaru zůstává nadále omezena, fungování vnitrostátních leteckých linek bylo za přísných zdravotně-bezpečnostních podmínek obnoveno od 16. 12. 2020. Řada turistických destinací a památek v Myanmaru je nadále uzavřena.

Karanténní opatření jsou popsána v našem článku o situaci šíření COVID-19 v Myanmaru.

Velvyslanectví ČR v Rangúnu doporučuje českým občanům sledovat webové stránky Ministerstva zdravotnictví Myanmaru: https://www.mohs.gov.mm/

Detailní informace k otázce cestování je možno najít také na webu myanmarského Ministerstva hotelů a turismu: https://tourism.gov.mm/

MZV ČR  doporučuje českých občanům před případnou cestou do zahraničí, aby si u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu ověřili, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.