česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Současné podmínky cestování do Myanmaru

I přes rozhodnutí vlády ČR o ukončení platnosti opatření omezujícího vycestování z území České republiky není s ohledem na ochranná nařízení vlády Myanmaru, tj. uzavření mezinárodních letišť a pozemních přechodů a pozastavení vydávání všech typů víz až do 15. 6. 2020 možné cestovat do Myanmaru.

K možnosti vycestování z ČR: přehled podmínek ke vstupu do jednotlivých zemí je průběžně aktualizován na webových stránkách MZV ČR.

Vstup na území a tranzit přes Myanmar není s ohledem na výše uvedená opatření možný.

Vnitrostátní doprava v Myanmaru byla rovněž pozastavena či omezena.

Karanténní opatření jsou popsána v našem článku o situaci šíření COVID-19 v Myanmaru.

Velvyslanectví ČR v Rangúnu doporučuje českým občanům sledovat webové stránky Ministerstva zdravotnictví Myanmaru: https://www.mohs.gov.mm/

Detailní informace k otázce cestování je možno najít také na webu Ministerstva hotelů a turismu: https://tourism.gov.mm/

MZV ČR i nadále doporučuje cestovat do zahraničí jen v naléhavých a nezbytných případech, a to zejména z důvodu rozsáhlých restriktivních opatření a omezení, která jsou v současné době aplikovávána většinou zemí, a dále s ohledem na výrazné komplikace v dopravě.
Před případnou cestou do zahraničí MZV doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

V návaznosti na usnesení č. 495 z 30. dubna informujeme, že osoby vstupující na území ČR mají povinnost (kromě výjimek) předložit při vstupu na území potvrzení o negativním RT-PCR testu na COVID-19 nebo nahlásit svůj vstup krajské hygienické stanici, která rozhodne o karanténním opatření.Vzor testu je přiložen k tomuto článku. Informace o podmínkách vycestování naleznete na webových stránkách Ministerstva vnitra ČR.

Vzor testu COVID-19 (DOCX, 20 KB)