по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: GK Jekatěrinburg
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mezinárodní strojírenský veletrh INNOPROM 2021

Po jednoletém přerušení způsobeném pandemií Covidu proběhla v ruském Jekatěrinburgu na začátku července 2021 mezinárodní strojírenský veletrh INNOPROM 2021.

Mezinárodní strojírenský veletrh INNOPROM 2021, který proběhl v Jekatěrinburgu ve dnech 5. – 8. července 2021 byl skutečně s mezinárodní účastí. Organizátorům výstavy se podařilo s podporou Ministerstva vnějších ekonomických vztahů Sverdlovské oblasti a Ministerstva průmyslu a obchodu Ruské federace vyřídit mimořádná víza pro zahraniční vystavovatele a oficiální hosty. Partnerskou zemí letošního veletrhu byla Itálie.

Na úvodním zasedání vystoupil premiér M. Mišustin. Uvedl, že pandemie poškodila hospodářství, ale pomohla urychlit digitalizaci a robotizaci. Rok 2021 je v Rusku rokem vědy a rozvoje, podpory nejnovějších technologií. Pro zajištění nových požadavků se začínají upravovat studijní obory a učební programy na vysokých i středních školách. D. Manturov, ministr průmyslu a obchodu RF informoval, že přednostními obory modernizace jsou strojírenství, digitalizace a robotechnika, veřejná doprava, obranný průmysl. T. Schäffer, předseda Škoda Auto informoval, že se jednak zaměřují na elektrofikaci nový modelů, jednak se orientují na obnovení výroby některých automobilových komponent zpátky v Evropě. V diskuzi dále vystoupil M. Provera, předseda představenstva firmy Pirelli, F. Amato, předseda představenstva firmy Maire Tecnimont, G. Miis, výkonný ředitel firmy Kuka Systems a G. Orban, výkonný ředitel firmy Gedeon Richter.

Na veletrhu připravila český stánek zahraniční kancelář CzechTrade v Jekatěrinburgu. I přes pokračující covidová opatření na něj přijely čtyři české firmy – Sigma Group, Žďas, Tedom a TOS Hulín. Svůj samostatný stánek měla firma Ferrit v sousedství průmyslového gigantu UGMK, s jehož dceřinou firmou vyrábí v Rusku několik modelů těžkých důlních nakladačů. Samostatný stánek měla i firma GRS Ural, což je dceřinná firma TOS Varnsdorf, která v Jekatěrinburgu vyrábí velká obráběcí centra. Firma Wikov měla zastoupení na stánku svého ruského partnera PKTS, který je významným producentem kolejových vozidel. Podle vyjádření všech českých firem na závěr veletrhu byla pro ně účast velmi prospěšná, protože více jak roční přerušení osobních kontaktů s ruskými partnery se začínalo negativně projevovat na vzájemných vztazích.

Galerie


Innoprom 2021