по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: GK Jekatěrinburg
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

PROPED - Videokonference českých a ruských firem z oblasti strojírenství a energetiky ve formátu B2B

GK Jekatěrinburg spolu s českou Komorou SNS zorganizoval mezi českými firmami a jejich potenciálními ruskými partnery videokonferenci s následnými B2B rozhovory jako téměř plnohodnotnou náhradu za původně plánovanou cestu českých firem do Sverdlovské a Čeljabinské oblasti.

PROPED "Business fórum CZ firem z oblasti strojírenství a energetiky ve Sverdlovské a Čeljabinské oblasti" byl původně plánovaný jako mise českých firem do Ruské federace. Kvůli problémů spojeným s pandemií koronaviru byl tento projekt posouván. Nakonec bylo dohodnuto s partnerskými obchodními a průmyslovými komorami v Jekatěrinburgu a Čeljabinsku, že proběhne ve formátu videokonference s následnými B2B rozhovory.

Videokonference proběhla ve dnech 20. a 21. října 2020. Vzhledem k časovému rozdílu mezi Českou republikou a Uralem proběhla jednání první den se Sverdlovskou oblastí a druhý den s Čeljabinskou. Za českou stranu zahájil konferenci po oba dny generální konzul J. Maršíček a ředitel odboru evropských zemí Ministerstva průmyslu a obchodu M. Pospíšil. Za Sverdlovskou oblast zahájil konferenci prezident Uralské obchodní a průmyslové komory A. Besedin a ministr vnějších ekonomických vztahů Sverdlovské oblasti V. Kozlov. Za Čeljabinskou oblast to byl prezident Jihouralské obchodní a průmyslové komory F. Děkťarjev, náměstek gubernátora J. Kovalčuk a náměstkyně ministra průmyslu, nových technologií a přírodních zdrojů M. Šapovalová. Poté oba dny prezident české Komory SNS F. Masopust stručně představil české firmy a ty byly následně propojeny postupně se svými potenciálními partnery do tzv. osobních kabinetů, kde už mohli vzájemně komunikovat bez rušení dalšími účastníky. Videokonference a následných B2B rozhovorů se zúčastnilo šest českých firem. Ze Sverdlovské oblast jednaly české firmy se 30 partnery, z Čeljabinské oblasti to bylo 40 partnerů, přičemž o některé české firmy měli zájem i zástupci ministerstev.

Autor: M. Vlastník, ekonomický konzul GK Jekatěrinburg

Galerie


Videokonference B2B Rijen 2020