по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání

Dočasné pozastavení registrací k podání žádostí o dlouhodobá víza a pobyty

Generální konzulát v Jekatěrinburgu upozorňuje žadatele, že registrace k podání žádostí o dlouhodobá víza a pobyty byla dočasně pozastavena.

Všechna volná místa z navýšeného počtu registrací k podání žádosti za účelem studia pro první pololetí byla již obsazena.  

Registrace k podání žádostí na všechny účely pobytu (studium, sloučení rodiny, pracovní karta, ostatní aj.) bude obnovena 1. března 2020. Podání žádostí dosud registrovaných žadatelů pokračuje beze změn v přiděleném termínu a netýká se speciálních programů (včetně režimu student).

Program a kvóty ekonomické migrace

Vláda České republiky s účinností od 1. 9. 2019 v rámci potřeby zajištění pracovních sil pro český trh práce a na to navazující koncept cílené ekonomické migrace rozhodla o zavedení kvót na příjem žádostí o zaměstnanecké karty a dlouhodobá víza… více ►

Režim student

Režim student představuje významné usnadnění (urychlení) vízové procedury u zahraničních studentů, mj. rovněž z Ruské federace. Podstatou programu schváleného vládou České republiky v roce 2017 je umožnit podání žádosti o dlouhodobé vízum/pobyt… více ►