по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Obnovení pozastavené registrace k podání žádostí o dlouhodobá víza a pobyty

Generální konzulát ČR v Jekatěrinburgu informuje, že 10. srpna 2021 v 10:00 jekatěrinburského času bude obnovena dočasně pozastavená registrace žadatelů k podání žádostí o dlouhodobá víza a pobyty. Registrace k podání se netýká všech typů víz/pobytů, ale pouze těch, které je možné přijmout na základě ochranných opatřeními MZd ČR. Upozorňujeme, že k registraci k podání žádosti za účelem studium byla zřízena speciální adresa elektronické pošty student_yekaterinburg@mzv.cz.

V současnosti lze přijmout v souladu s aktuálním Ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví přijmout registrace k podání žádostí dle čl. I/15, a to: 

  • žádosti o dlouhodobá víza a povolení k dlouhodobému pobytu za účelem studia podle § 64, písm. a) zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců (tj. nikoliv přípravné kurzy ke studiu na vysokých školách)

Obnovená registrace k podání žádostí o víza/pobyty bude probíhat obvyklým způsobem, avšak v omezeném rozsahu. Nebudou tak přijaty žádosti o registraci k podání žádosti za účelem pobytu v rozporu s ochranným opatřením.
Kvóta volných míst na měsíc srpen 2021 činí: 98 míst za účelem studium.
Upozorňujeme, že pro registraci k podání žádosti o dlouhodobé vízum/pobyt za účelem studium, byla zřízena nová e-mailová adresa student_yekaterinburg@mzv.cz a žádosti s účelem studium, doručené na adresu visa_yekaterinburg@mzv.cz nebudou zaregistrovány!

Vzhledem k tomu, že termíny k podání žádosti budou přidělovány již na druhou polovinu srpna, upozorňujeme žadatele, že přidělený termín podání je nepřenosný a že bez plného kompletu dokumentů, resp. originálů příslušných dokumentů nebudou jejich žádosti přijaty.