по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Obnovení registrace k podání žádosti na všechny vízové a pobytové tituly a nové schéma registrace

V souvislosti s uvolněním omezení na podávání žádostí o všechny typy vízových a pobytových titulů byla obnovena registrace k podání a vytvořeny samostatné registrační adresy pro nejčastější účely pobytu. Registrace k podání na všechny účely bude obnovena obnovena 15.10.2021 v 9:00 (jekatěrinburského času).
Žadatelé, kteří se registrovali v roce 2020 a nepodali žádost kvůli omezením spojeným s OO MZd ČR se musí zaregistrovat znovu.

K registraci byly k podání žádosti o vízové/pobytové tituly byly zřízeny následující e-mailové schránky:

  • student_yekaterinburg@mzv.cz – žádosti za účelem studium dle §64 zákona 326/1999 Sb.
  • kursy99_yekaterinburg@mzv.cz – žádosti nesplňující definici účelu studium dle zákona o pobytu cizinců (přípravné kursy k vysokoškolskému studiu mimo veřejné VŠ, středoškolské studium aj.), zařazené do účelu "Ostatní/99"
  • job27_yekaterinburg@mzv.cz – žádosti za účelem zaměstnání (včetně modré karty)
  • visa_yekaterinburg@mzv.cz – žádosti za ostatními účely (sloučení rodiny, věda, kultura, sport aj.)

V případě, že žádost o registraci nebyla přijata z důvodu nedostatků nebo zaplnění kapacity, je nutné se registrovat v následujícím termínu, který je vždy předem ohlášen na webu GK.  Naopak pozastavení registrace po zaplnění všech volných slotů probíhá automaticky a nebude již ohlašována na webu GK. O přijetí registračního e-mailu je odesilatel vyrozuměn automatickou odpovědí. Zpracování žádostí probíhá manuálně. Během několika následujících dní od registrace žadatel obdrží vyrozumění, zda jeho žádost byla přijata a je mu stanoven termín podání žádosti.