česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: česká rozvojová agentura
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace o programu B2B České rozvojové agentury

Dovolujeme si informovat o aktuálních podmínkách Programu rozvojově-ekonomického partnerství (B2B) v gesci České rozvojové agentury, který má za cíl propojit české podnikatele s protějšky na rozvojových trzích a přispět tak k rozvoji lokálního soukromého sektoru.
 

ČRA informuje, že se připravuje další kolo dotačního výběrového řízení programu B2B (vyhlášení v listopadu, uzávěrka v polovině ledna 2018). Program B2B má za cíl propojit české podnikatele s protějšky na rozvojových trzích, a přispět tak k rozvoji českého i lokálního soukromého sektoru.

Ve fázi přípravy i realizace lze žádat o dotaci do všech rozvojových zemí dle klasifikace OECD. O dotaci může žádat každý český subjekt oprávněný k podnikání. Dotace se udělují v režimu de minimis (podpora malého rozsahu do 200.000 EUR za tři roky, dle pravidel evropské legislativy).

 

Tímto upozorňujeme na hlavní podmínky programu, které budou platné od další výzvy v listopadu:

 

  • Pro rok 2018 bude možné podat pouze 1 žádost v rámci dotačního výběrového řízení, bude ale možné v rámci jedné žádosti působit regionálně ve více zemích.
  • Studie proveditelnosti bude podpořena do výše 250.000 Kč s maximálním spolufinancováním 50 % ze strany ČRA. Cílem studie má být návrh technického řešení rozvojového problému s jasným konceptem návazného financování.
  • Na Podnikatelský plán je možné získat dotaci do výše 250.000 Kč s maximální výši spolufinancování 50 %. Podnikatelský plán má nabídnout firmám možnost prozkoumat nový trh a navázat partnerství pro budoucí podnikání.
  • V rámci dlouhodobějších projektů podnikatelských partnerství je možné získat až 5 mil. Kč v průběhu max. tří let s maximální výší spolufinancování 50%.