česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: 0
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

V Jerevanu se konal seminář ke kybernetické bezpečnosti v bankovním sektoru

Dne 21. března 2018 se v hlavním městě Arménské republiky Jerevanu se pro představitele a zástupce arménských bank konal seminář českých technologických firem ke kybernetické bezpečnosti v bankovním sektoru

1

1

 

Dne 21.3.2018 proběhl v hotelu Marriott v Jerevanu seminář na téma „Ochrana internetového bankovnictví před kybernetickými útoky pro arménské komerční banky“, který pořádaly české společnosti Bria Systems a BSC ve spolupráci s ZÚ Jerevan, jenž navazoval na tematicky podobný workshop pořádaný v lednu 2017. Semináře se zúčastnili zástupci předních komerčních bank v Arménii. Přednášející představili produkty svých firem a možnosti spolupráce na rozvoji digitálního bankovnictví. Seminář navazoval na podobný velmi úspěšný projekt, který se uskutečnil dne 31.1.2018 a týkal se kybernetické bezpečnosti v bankovnictví. České firmy pořádaly workshop pro arménské finanční instituce o inovacích a řešeních v této sféře.

Seminář zahájil VZÚ Petr Mikyska projevem, v němž vyzdvihl rostoucí spolupráci mezi Českou republikou a Arménií v různých sférách, především v oblasti informačních a komunikačních technologií, což je přímo spjato s digitálním bankovnictvím. Vyjádřil naději, že arménské banky mohou za pomoci českého know-how svoje operace zefektivnit, zmodernizovat a finančně zvýhodnit.

Zájem o seminář byl velký. Podle ohlasů přímo na akci byl seminář přínosný a úspěšný. Akci navštívili i novináři, přednášející poskytli interview pro televizi H3 a agenturu ArmInfo, akce byla na základě agenturního zpravodajství pokryta v místním tisku. Pozitivně vyzněl i rozhovorem s velvyslancem Petrem Mikyskou pro ArmInfo.

 

Ani Šaginjanová

obchodní rada Zastupitelského úřadu v Jerevanu

 

2

2

3

3

 

4

4

5

5

 

6

6

 

7

7