česky  հայերեն  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Wikimedia Commons
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podmínky vstupu do Arménie - aktuální situace

Vstup na území Arménie
 

Aktuální podmínky vstupu na území Arménie lze nalézt zde

VSTUP NA ÚZEMÍ ARMÉNIE A TRANZIT

Cizinci vstupující do Arménie by se měli prokázat certifikátem s negativním výsledkem PCR testu provedeného během posledních 72 hodin, případně se mohou podrobit PCR testu po příletu přímo na mezinárodním letišti Zvartnots v Jerevanu. Pokud mají ukončené dvoudávkové očkování a od druhé dávky vakcíny uběhlo alespoň 14 dní, lze se namísto PCR testu prokázat certifikátem o úplném očkování (v praxi jsou na letišti EU certifikáty uznávány, ale oficiálně potvrzení o uznávání zahraničních certifikátů ještě nemáme). V AM probíhá diskuse o možnosti připojit se k EU Digital Certificate.

DOPRAVA

Z letiště Zvartnots jsou uskutečňovány lety do / z následujících klíčových destinací (srpen 2021): Destinace v EU/Schengenu: Vídeň (Austrian, WizzAir), Varšava (LOT Airlines), Athény (Aegean), Paříž (AirFrance), Brusel (Brussels Airlines), Frankfurt (Lufthansa, Condor), Kolín nad Rýnem/Bonn (Eurowings), Bologna (AlbaStar), Heraklion (Aegean)

Od 15. 6. 2021 je obnoveno železniční spojení mezi Arménií a Gruzií

 OPATŘENÍ

Školy, obchody, restaurace, služby, kulturní a sportovní zařízení a instituce fungují bez omezení. Platí formální povinnost nosit roušky ve veřejných prostorech, obchodech a dopravních prostředcích. Dodržování této povinnosti se však výrazněji nevynucuje. Od 1. 6. již není povinné nošení roušky na veřejnosti (venku); očkovaní ji od 1. 7. nemusí nosit ani uvnitř.

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

 - Vládní stránky o koronaviru
- Armenian Unified Infocenter
- Ministerstvo zdravotnictví Arménie
- Národní centrum pro infekční nemoci
- Ministerstvo zahraničních věcí Arménie
- EVN report - zpravodajství o COVID 19

- pro diplomatické mise nonstop telefonní linka MZV: +374 91 413 457, +374 91 299 123.
- lékařská pomoc (COVID-19) pro dipl. mise: Aghavni Palakjan/ová, Ministerstvo zdravotnictví AM, tel. +374 93 418 145, e-mail aghavni.palakyan@moh.am