česky  hrvatski 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Záhřeb
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva velvyslance v Šibovci, Končenicích a Brestovci

Dne 12. 12. 2021 se velvyslanec České republiky v Chorvatsku Milan Hovorka s chotí zúčastnili valné hromady Svazu Čechů, konané ve zrenovované budově České besedy v obci Šibovac.

Velvyslanec Hovorka ocenil bohaté spektrum aktivit české komunity v Chorvatsku, vyjádřil připravenost velvyslanectví k těmto aktivitám přispět zejména zprostředkováváním kontaktů se soudobou českou kulturou a popřál krajanům krásné nadcházející vánoční svátky.

Následně velvyslanec navštívil obec Končenice, což je jediná obec v Chorvatsku, kde Češi tvoří většinu obyvatel. Zde se setkal se starostou obce Zlatkem Bakunićem a v doprovodu poslance za českou a slovenskou národnostní menšinu Vladimíra Bílka, ředitele České základní školy Josefa Růžičky v Končenicích Jaromíra Vrabce, předsedkyně České Besedy Končenice Kristýny Kvapilové a ředitelky České mateřské školy Končenice Gordany Tomašek navštívil zmíněné tři české instituce. Na závěr si v doprovodu končenického faráře mons. Tomislava Staniće prohlédl místní kostel Nanebevzetí Panny Marie s uměleckými díly, pocházejícími z Česka, a navštívil krajany z České besedy Daruvarský Brestovac.

Galerie


Valná hromada Svazu Čechů 2021