česky  hrvatski 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Záhřeb
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Seznamovací návštěva velvyslance Milana Hovorky u krajanů

Velvyslanec Milan Hovorka uskutečnil dne 2. 12. 2021 úvodní seznamovací návštěvu Svazu Čechů v Chorvatské republice se sídlem v Daruvaru. 

Setkal se s předsedkyní Svazu Anou Marií Štrumlovou Tučkovou a dalšími členkami a členy vedení Svazu. Seznámil se s bohatou činností Svazu a jeho jednotlivých organizačních složek a projednal s krajany plány a možnosti vzájemné spolupráce, včetně konkrétních aktivit v r. 2022, mj. i v kontextu nadcházejícího předsednictví ČR v Radě EU.

Velvyslanec představil svou vizi práce s krajanskou komunitou, přičemž neopomněl zdůraznit význam role, kterou jak česká menšina v Chorvatsku, tak chorvatská menšina v Česku hrají v rozvoji vzájemných vztahů mezi oběma zeměmi a jejich přínos kulturnímu dědictví Česka a Chorvatska.

Následně velvyslanec Hovorka navštívil Českou mateřskou školku Ferdy Mravence a Českou základní školu Jana Amose Komenského, včetně dostavby, otevřené letos na jaře a spolufinancované českou vládou. Poté navštívil i Český národní dům (sídlo České besedy Daruvar) a prohlédl si staveniště budoucího Českého kulturního centra.

Galerie


Seznamovací návštěva Daruvaru 2021 / Posjeta Daruvaru 2021