česky  hrvatski 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Hilton Rijeka Costabella
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český JTH Holding otevírá v Chorvatsku pětihvězdičkový hotel Hilton Rijeka Costabella Beach Resort & Spa

Po pěti letech od položení základního kamene se veřejnosti otevřel nový český pětihvězdičkový hotel na jadranském pobřeží. Slavnostní otevření hotelu Hilton Rijeka Costabella Beach Resort & Spa se konalo dne 20. května 2021 za přítomnosti prezidenta Chorvatské republiky Zorana Milanoviče, hlavního investora a majitele JTH Holding a.s. Jaroslava Třešňáka, generálního ředitele Hilton Rijeka Costabella Resort & SPA José Luis Ruiz Arroyo a ekonomického diplomata českého velvyslanectví v Chorvatsku Petra Kašičky. Prezident Zoran Milanovič, ve svém projevu vyzdvihl to, že „hotel vkusně zapadá do okolního prostředí“, a poukázal na „silné propojení mezi Chorvatskem a Českem v průběhu dějin“. Vyzval také k dalším českým investicím v Chorvatsku.

Na jaře roku 2017 zahájila česká investiční a developerská skupina JTH Holding, a.s. patřící českému podnikateli Jaroslavu Třešňákovi výstavbu pětihvězdičkového rekreačního a hotelového resortu Costabella. Hotel, který zaujímá plochu 18 000 m², se nachází mezi přímořskými letovisky Rijeka a Opatija v turisticky známém chorvatském regionu Kvarner.

Hodnota investice dosáhla 2,7 mld. Kč, což z ní dělá největší jednotlivou českou investici v Chorvatsku. Její výstavbu financovala J&T Finance Group SE, která má svoje pobočky kromě Česka a Slovenska i v Chorvatsku. Hotel byl dokončen a zkolaudován na konci března 2021 a v červnu letošního roku byl předán na 25 let do správy hotelového řetězce Hilton Worldwide Holdings Inc. pod názvem Hilton Rijeka Costabella Beach Resort & Spa.

Hotel má kapacitu přes 500 lůžek ve 194 hotelových pokojích a atraktivních vilových apartmánech, které se nacházejí mezi samotným hotelem a pobřežím. Všechny pokoje jsou s výhledem na moře. K hotelu patří i malá marína a soukromá kamínková pláž. Hotel je koncipován tak, aby celoročně poskytoval relaxační a lázeňské služby na nejvyšší úrovni, k dispozici je několika saun, masážních salonů, moderně vybavená posilovna, víceúčelová tělocvična (např. pro pořádání kurzů jógy), vnitřního a venkovního bazénu atd. V hotelu se nachází také pět salonků pro obchodní jednání, velký sál vhodný pro společenské akce a dále šest restaurací a barů, které povede známý „michelinský“ šéfkuchař Deni Srdoč.

Část vybavení hotelu pochází od českých výrobců, např. židle a stoly od společnosti Ton z Bystřice pod Hostýnem nebo lustry a osvětlení od sklářů z Nového Boru. Hotel bude zaměstnávat cca 150 pracovníků mimo hlavní sezónu a cca 300 pracovníků v hlavní sezóně.

Petr Kašička. ekonomický diplomat, Zastupitelský úřad Záhřeb

Galerie


Hilton Rijeka Costabella Beach Resort