česky  hrvatski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Czech Space Week 2022

Ve dnech 28. 11. – 2. 12. 2022 se v České republice uskuteční již pátý ročník Czech Space Week, největší české akce zaměřené na kosmický průmysl. Zahajovací a zároveň klíčovou událostí letošního ročníku je Space2Business, konaný 28. – 29. 11. 2022 v pražském Kongresovém centru.

Jedná se o průmyslový den kosmických firem spojený s mezinárodní konferencí, B2B jednáními, veletrhem a bohatým doprovodným programem pro návštěvníky se zájmem o inovativní vesmírné technologie. Cílem je podporovat podnikání v kosmickém průmyslu a vytvářet obchodní partnerství.

Ve spolupráci s Ministerstvem dopravy ČR dále Ministerstvo zahraničních věcí ČR dne 30. 11. 2022 odpoledne pořádá seminář na téma „Space Cooperation Potential with the Indo-Pacific“, zaměřený na efektivní využívání vesmírných aplikací k předcházení přírodním katastrofám.

Registrace na Space2Business je možná prostřednictvím internetové adresy https://space2business.b2match.io, k registraci na semináři MZV ČR věnovaném spolupráci se zeměmi Indo-Pacifiku se zájemci o účast mohou obrátit na p. Jana Juchelku z Odboru Asie a Pacifiku, e-mail jan_juchelka@mzv.cz. Termín pro registrace je 18. 11. 2022.

Josef Dvořáček, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Záhřebu