česky  hrvatski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva delegace Jihomoravského kraje v Zadarské župě

Ve dnech 15.-16. dubna 2015 proběhla návštěva delegace Jihomoravského kraje (JMK) vedená hejtmanem Michalem Haškem v partnerské zadarské župě.

Kromě představitelů JMK se cesty zúčastnili i zástupci Asociace krajů, starosta Kyjova (a zároveň místopředseda Svazu měst a obcí ČR), tajemník Městského úřadu Oslavany, ředitelka střední odborné školy v brněnské Charbulově ulici, jakož i podnikatelé vč. předsedy Unie malých a středních podniků ČR a předsedy Česko-chorvatské komory pro mezinárodní spolupráci. Delegaci během návštěvy doprovázel velvyslanec Martin Košatka. 

První den návštěvy hejtman Hašek jednal se županem Zadarské župy Stipe Zrilićem o aktuálních tématech spolupráce. Poté předal sdružení českých krajanek a krajanů žijících v Zadaru a okolí „OKO Jadrana“ symbolický šek na podporu jeho činnosti. V další části programu delegace navštívila zadarskou hoteliérsko-turistickou školu, jejíž ředitelka za přítomnosti vedení JMK a Zadarské župy podepsala se svou kolegyní z brněnské SOŠ v Charbulově ulici Memorandum o spolupráci. Též hoteliérsko-turistická škola v Zadaru obdržela od JMK finanční dar, a to na podporu výuky.

Vzhledem k tomu, že řada měst JMK v minulosti navázala partnerství s městy a obcemi v Zadarské župě, delegace navštívila obci Vir, jež je partnerem Oslavan. S cílem seznámit se s realizací svých projektů na Dugom otoku se delegace v Zadaru setkala se starostou Sali.          

Druhý den delegace JMK v rámci pietního aktu na zadarském hřbitově položila věnec k památníku padlých obránců Chorvatska. Následně se delegace zúčastnila slavnostního zasedání zastupitelstva Zadarské župy u příležitosti jejího dne, jemuž byla přítomna i chorvatská prezidentka Kolinda Grabar Kitarovićová. Delegace se rozloučila s Chorvatskem jednáním v Biogradu na Moru, které je partnerským městem Kyjova.    

 

Galerie


Hejtman Hašek na návštěvě Zadarské župy / Češka delegacija u službenoj posjeti Zadarskoj županiji