česky  hrvatski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předávání zkušeností Krásné Lípy s využíváním fondů Evropské unie

(Archivní článek, platnost skončena 30.04.2018.)

Česká republika dlouhodobě podporovala členství Chorvatska v Evropské unii. Jak známo, Chorvatsko se 1. července 2013 stane 28. členskou zemí EU a proto Česká republika již v této fázi předává Chorvatsku své zkušenosti z členství v Unii.

Jednou z oblastí sdílení zkušeností je i využívání fondů Evropské unie, včetně praxe, kterou v této oblasti získali představitelé české samosprávy. České velvyslanectví v Záhřebu proto zorganizovalo prezentace zkušeností severočeského města Krásná Lípa, které se může ve využívání evropských fondů  pochlubit řadou úspěchů. 

Starosta Krásné Lípy Zbyněk Linhart a místostarosta Jan Kolář se ve dnech 24.-26. dubna 2013 na třech seminářích podělili o své bohaté zkušenosti s přípravou a realizací projektů, které v Krásné Lípě podpořila Evropská unie.  První ze seminářů byl primárně určen pro téměř desetitisícovou českou menšinu v Chorvatsku a proběhl v Daruvaru, centru oblasti, kde žije většina chorvatských Čechů. Další dva semináře se konaly v Kninu a Záhřebu a byly určeny hlavně pro samosprávy z oblastí, které dosud překonávají následky války v první polovině 90. let. Každého ze tří seminářů se zúčastnily desítky zájemců převážně z řad zástupců místních samospráv.    

Galerie


Krasna Lipa v HR