česky  hrvatski 

rozšířené vyhledávání

Přehled nejvýznamnějších oficiálních bilaterálních kontaktů v posledních pěti letech

2013

U příležitostí oslav vstupu Chorvatské republiky do Evropské unie uskutečnil prezident České republiky Miloš Zeman ve dnech 30. června – 1. července 2013 pracovní návštěvu Záhřebu.  Prezident republiky se spolu s řadou delegací vedených nejvyššími představiteli členských zemí EU i zemí jihovýchodní Evropy zúčastnil slavnostního večera pořádaného prezidentem Chorvatska Ivo Josipovićem a předsedou vlády Zoranem Milanovićem.

2012

Na pracovní návštěvě Záhřebu pobývaly na jaře Výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu a Zdravotní výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Místopředsedkyně Senátu A. Palečková se v říjnu zúčastnila státního pohřbu zesnulého předsedy chorvatského parlamentu Borise Šprema.

V únoru se v Lánech u Prahy uskutečnila čtyřstranná schůzka prezidentů České republiky, Slovenska, Chorvatska a Srbska, které se zúčastnil chorvatský prezident Ivo Josipović. V květnu 2012 se ministr vnitra Rajko Ostojić zúčastnil na zámku Štiřín setkání ministrů vnitra Salcburského fóra (regionální uskupení států střední a jihovýchodní Evropy, které se věnuje spolupráci v oblasti vnitřních věcí). Setkání organizovala Česká republika, která v prvním pololetí 2012 Salcburskému fóru předsedala. Ministryně zahraničních a evropských věcí Chorvatska Vesna Pusić v říjnu navštívila Prahu v rámci mezinárodní konference na téma rozšiřování EU a bilaterálně jednala s českým protějškem Karlem Schwarzenbergem.

2011

Místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg se v červenci zúčastnil konference „Croatia Summit“ v Dubrovníku a v dubnu v rámci konference k Dunajské strategii navštívil i Vukovar. V květnu se uskutečnila pracovní návštěva Výboru pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

V březnu se na pozvání prezidenta V. Klause uskutečnila státní návštěva prezidenta Chorvatska Ivo Josipoviće v ČR. V září téhož roku pobýval předseda Chorvatského Saboru Luka Bebić na oficiální návštěvě v Praze.

2010

V říjnu proběhla pracovní návštěva ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila. Na oficiální návštěvě Chorvatska pobýval v březnu předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miloslav Vlček.

Předsedkyně vlády Chorvatska Jadranka Kosor přicestovala v dubnu na pracovní návštěvu Prahy při příležitosti večeře představitelů středoevropských zemí s prezidentem USA.

2009

V květnu se uskutečnila oficiální návštěva předsedy Senátu Parlamentu ČR Přemysla Sobotky, který v říjnu téhož roku vykonal i pracovní návštěvu Chorvatska.

V době konání předsednictví České republiky Radě EU navštívila ČR celá řada chorvatských představitelů, např. v březnu předseda vlády Ivo Sanader, v únoru ministr zahraničních věcí a evropské integrace Gordan Jandroković, v lednu ministr spravedlnosti Ivan Šimonović atd.