česky  hrvatski 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Záhřeb
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Hovorka navštívil Českou Besedu Záhřeb

Velvyslanec Milan Hovorka se spolupracovníky navštívil dne 14. 12. 2021 Českou besedu Záhřeb, nejstarší Českou besedu v Chorvatsku, založenou J. V. Fričem již v r. 1874.

S předsedou České Besedy Jurajem Bahníkem, místopředsedy Marinou Kolaček Novosel a Alenem Novosadem, místopředsedou Rady české národnostní menšiny v Záhřebu Jaromilem Kubičkem a tajemnicí Rady Alenkou Štokićovou hovořil o historii a aktivitách České besedy, o českém menšinovém školství v Chorvatsku a o české menšinové samosprávě, jejímž základním kamenem jsou právě Rady a představitelé české národnostní menšiny v jednotlivých obcích a krajích.  

Velvyslanec krajanům představil některé plánované aktivity velvyslanectví na poli veřejné diplomacie a nabídl bližší vzájemnou spolupráci při propagaci českého jazyka a kultury v Chorvatsku, včetně zprostředkovávání kontaktů mezi krajany a soudobou českou kulturou.  

Následně velvyslanec Hovorka v doprovodu ředitele pobočky Alena Novosada navštívil prostory agentury CzechTrade v Záhřebu, které, stejně jako Česká beseda, sídlí v záhřebském Českém národním domě.  

Galerie


Česká Beseda Záhřeb