Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Schwarzenberg uskutečnil oficiální návštěvu Gruzie

Kdy: 12.05.2011 - 14.05.2011 , Kde: Gruzie

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg navštívil kancelář gruzínské organizace Caritas Georgia v Gori, která je partnerem české nevládní organizace Charita Česká republika

Čtvrtek 12.5. - Ministr Schwarzenberg si také prohlédl kolektivní vesnice v Kareleti, kde žijí gruzínci, kteří odešli z obsazených území. Česká nevládní organizace Charita zde pro ně realizuje projekt “home care”. Na místě se ministr setkal s gruzínským ministrem pro vnitřně přesídlené osoby z okupovaných teritorií, ubytování a uprchlíky Kobou Subelianim.

Neformální setkání s ministrem pro regionální rozvoj a infrastrukturu Ramazem Nikolaišvilim se uskutečnilo v místě českých rozvojových projektů v Tkviavi a Tirdznisi. Jedná se o hloubkové vrty zajištující obyvatelům vesnic přístup k pitné vodě.

Ministr se také vypravil na administrativní hranici s Jižní Osetií.

V závěru dne se ministr Schwarzenberg setkal s vicepremiérkou a ministryní pro reintegraci Ekou Tkešelašvili.

Pátek 13.5. - První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg zahájil podnikatelské fórum, jehož se zúčastní zástupci českých firem zajímajících se o obchod a investice s Gruzií.

Ministr Schwarzenberg se poté setkal se svým gruzínským protějškem ministrem zahraničních věcí Grigolem Vašadzem.

Následovalo podepsání memoranda o spolupráci na projektu „Podpora reintegrace gruzínských migrantů a implementace readmisní smlouvy EU –Gruzie“. Jedná se o pomoc Gruzii s reintegrací navracejících se občanů prostřednictvím vzniku Mobilitního centra EU.

Poté se uskutečnilo setkání s patriarchou katolikosem Iljou II., gruzínským premiérem Nikou Gilaurim a s  prezidentem Gruzie Michailem Saakašvilim.

Návšteva v Gruzii Návšteva v Gruzii
Návšteva v Gruzii Návšteva v Gruzii
Návšteva v Gruzii Návšteva v Gruzii

.