Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

x2013_03_04_namestek_tomas_dub_a_jiri_f_potuznik_na_tiskove_konferenci_k_expo
Foto: Robert Janás (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Účast České republiky na EXPO 2015 v Miláně

 

Dne 4. března 2013 se v Černínském paláci uskutečnila tisková konference k účasti České republiky na Všeobecné světové výstavě 2015 v Miláně.

Náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Dub informoval o přípravách EXPO 2015 na téma „Potraviny pro planetu, energie pro život" a základních bodech české účasti v Miláně.
Nový generální komisař Jiří František Potužník představil koncepční návrh projektu české účasti, který schválila vláda. Česká republika se bude prezentovat jako moderní a konkurenceschopná země a vůbec poprvé bude česká účast spolufinancována soukromým sektorem.

"Musíme rozumně nakládat s veřejnými prostředky. Jdeme proto cestou experimentu a do financování EXPO 2015 chceme zapojit soukromý sektor. Pan Potužník má potřebné zkušenosti, aby akce byla úspěšná, tím mám na mysli dobrou prezentaci České republiky," řekl náměstek ministra zahraničí Tomáš Dub.

Celkový rozpočet účasti ČR na EXPO 2015 ve výši 260 mil. Kč je koncipován tak, že 70 mil. Kč budou disponibilní prostředky Kanceláře generálního komisaře, 60 mil. Kč z kapitoly Všeobecná pokladní správa, 80 mil. Kč od resortů, krajů a hlavního města Prahy a 50 mil. Kč od soukromého sektoru.

Přípravou účasti ČR na EXPO 2015 se zabývá Kancelář generálního komisaře (KGK) ve spolupráci s MZV ČR. Průběh příprav lze sledovat na http://czexpo.com/.
Ministerstvo zahraničních věcí je pravidelným gestorem účasti ČR na světových výstavách.

.