Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Tomáš Dub, místopředseda Senátu Přemysl Sobotka, náměstek ministra průmyslu a obchodu Milan Hovorka, profesor Michal Mejstřík, Milan Urban
Foto: Robert Janás (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Dub zahájil konferenci o Africe

 

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Tomáš Dub zahájil konferenci East West Business Forum 2013: Emerging Africa, která se uskutečnila ve dnech 25.-26. září 2013 v Černínském paláci.

Na konferenci představilo svůj pohled na budoucnost tohoto dynamicky se rozvíjejícího kontinentu více než 20 zahraničních řečníků. Více než 220 hostům z ČR i zahraničí konference nabídla unikátní možnost získat informační přehled o dění v různých regionech světa a z toho plynoucích příležitostí.

V rámci konference se odehrála také řada bilaterálních setkání náměstka Duba s vládními představiteli a diplomaty afrických zemí i zástupci mezinárodních organizací.

Jednalo se o druhý ročník podobně zaměřené konference, kterou pořádá Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Mezinárodní obchodní komorou ČR.

Afrika je region, který navzdory světové krizi vykázal v loňském roce nárůst HDP o 4,2 % a pro letošní rok se počítá s urychlením růstu. Obchod ČR se státy Afriky zdaleka nevyčerpal svůj potenciál. MZV se proto věnuje také identifikaci budoucích potřeb regionů i jednotlivých zemí, aby získané poznatky přiblížil a nabídl k zužitkování podnikatelské sféře. Jedná se například o investiční příležitosti. Těm může napomoci také plánovaná pracovní cesta ministra Kohouta do čtyř zemí afrického regionu v říjnu t. r. v doprovodu početné delegace českých podnikatelů.

přílohy

Projev náměstka ministra zahraničí T. Duba 133 kB pdf (Acrobat dokument) 26.9.2013

.