Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

x2013_11_12_jan_kohout_sung_tchao
Foto: Robert Janás (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Kohout přijal 1. náměstka ministra zahraničních věcí ČLR

 

Ministr zahraničních věcí České republiky Jan Kohout dne 12. 11. 2013 přijal 1. náměstka ministra zahraničních věcí Čínské lidové republiky a generálního tajemníka sekretariátu pro spolupráci mezi ČLR a 16 zeměmi střední, východní a jihovýchodní Evropy pana Sung Tchao (Song Tao).

Během přijetí ministr Kohout s náměstkem Sung Tchao diskutovali další rozvoj bilaterální spolupráce.

„Čína je nejen klíčový ekonomický hráč globálních rozměrů, ale i strategický partner, se kterým Česká republika musí aktivně rozvíjet a posilovat vzájemně výhodný dialog,“ upozornil Kohout.

Ministr Kohout ocenil vysokou kvalitu vztahů mezi Českou republikou a ČLR.  V této souvislosti ministr uvedl: „Doufám, že v příštím roce náš vzájemný politický dialog dosáhne nejvyšší úrovně a to mimo jiné v kontextu 65. výročí navázání diplomatických vztahů, které si budeme příští rok připomínat. “   

Ministr zahraničí dále přivítal iniciativu ČLR zaměřenou na podporu spolupráce mezi Čínou a 16 zeměmi střední, východní a jihovýchodní Evropy jako strategickou příležitost, jak prohloubit bilaterální vztahy s Čínou v mnoha oblastech.

Ministr Kohout zdůraznil důležitost ekonomické spolupráce s ČLR, která je naším čtvrtým největším obchodním partnerem. Ministr Kohout upozornil: „Česká republika má zájem o rozvoj vzájemného obchodu, investic a o spolupráci v nejrůznějších oblastech jako např. nanotechnologie, důlní průmysl, zdravotnictví, ochrana životního prostředí a vzdělávání.“ 

Náměstek Sung Tchao se v Praze účastní 4. ročníku China Investment Forum, které se koná ve dnech 12.-13.11.2013 pod záštitou prezidenta České republiky Miloše Zemana, a jehož cílem je rozšířit ekonomickou spolupráci mezi oběma zeměmi.

.