SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministři probírají propagační opatření v zemědělství

Kdy: 11.09.2011 - 13.09.2011, Kde: Wroclaw, Polsko

Budoucnost politiky propagace zemědělských produktů je hlavní tématem neformálního zasedání šéfů resortů zemědělství.

Ve Wroclawi se pod taktovkou polského předsednictví uskuteční ve dnech 11. - 13. září 2011 neformální setkání ministrů zemědělství členských zemí EU. Nejvíce diskutovanou otázkou bude revize propagační a informační politiky, jež je důležitou součástí společné zemědělské politiky.

Tento nástroj slouží k propagaci kvality, rozdílnosti a způsobů produkce zemědělských a potravinářských produktů. V rámci ročního rozpočtu cca 50 milionů eur jsou v maximální výši 50 % financovány projekty, které pro propagaci na vnitřním trhu či trzích třetích zemí předkládají členské státy. Tyto programy jsou zpravidla vedeny profesními organizacemi, které spolu s příspěvkem státu financují zbylou část projektu.

Polské předsednictví v Radě EU zvolilo toto téma právě v době, kdy probíhá přezkum jejího fungování. Návazně na vydání tzv. Zelené knihy o informačních a propagačních opatřeních na úrovni EU probíhá do 30. září veřejná konzultace, kde mohou své pozice uplatnit zástupci podnikatelské sféry i široké veřejnosti.

Další informace:

Foto: Rada EU