SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Týden udržitelné energie provázely po Evropě stovky akcí

Kdy: 22.03.2010 - 26.03.2010, Kde: Brusel

Největší fórum o udržitelné energii si letos jako hlavní téma zvolilo městskou dopravu a účinnější distribuci elektřiny.

U příležitosti Evropského týdne udržitelné energie, který se konal od 22. do 26. března 2010, představil nový eurokomisař pro energetiku Günther Oettinger svou strategii, jež má Unii pomoci snížit její závislost na fosilních palivech. Prosazování energetické účinnosti a obnovitelných zdrojů energie bude podle slov komisaře Oettingera během tohoto funkčního období jeho hlavní prioritou.

Evropský týden udržitelné energie je největším evropským fórem, které se budoucnosti udržitelných zdrojů energie věnuje. Debaty a konference se zabývaly i nejnovějšími návrhy Evropské komise v této oblasti. Po celé Evropě se v rámci 267 takzvaných „Energy Days“ uskutečnila celá řada akcí.

Ústředním tématem evropského týdne udržitelné energie byla letos městská doprava a vytváření takzvaných inteligentních sítí, které mají sloužit k účinnější distribuci elektrické energie. To se neobejde bez využití nových technologií, jež pomohou snížit dopad na životní prostředí.

Další důležitou akcí Týdne udržitelné energie bylo předání evropských cen za oblast udržitelných energií, které se udělují nejlepším projektům týkajícím se energie z udržitelných zdrojů.

Udržitelnost energií je jedním z hlavních prvků dlouhodobé hospodářské strategie EU i jejích opatření v boji proti změně klimatu. EU chce do roku 2020 dosáhnout tří cílů: snížit emise skleníkových plynů o 20 %, zvýšit o 20 % energetickou účinnost a zvýšit podíl energií z obnovitelných zdrojů v energetické spotřebě na 20 %.

Další informace:

Foto: Evropská komise