Velvyslanectví České republiky ve Stockholmu

english  česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Cestovní průkaz

Náhradní cestovní průkaz lze vydat v odůvodněných případech českému občanovi, který nemá jiný cestovní doklad, např. při ztrátě/odcizení cestovního dokladu v zahraničí. Cestovní průkaz se vydává k jednotlivé cestě s územní a časovou platností omezenou účelem cesty.

Žádost se ve Švédsku  podává osobně na zastupitelském úřadě ve Stockholmu nebo na honorárním konzulátu v Malmö. Podání žádosti v zastoupení nebo zaslání cestovního průkazu poštou není možné.

Náležitosti k žádosti:

  • doklad totožnosti prokazující, že se jedná o osobu žadatele (např. neplatný cestovní pas, řidičský průkaz apod.). Totožnost může být potvrzena i jiným občanem, který je držitelem platného cestovního dokladu České republiky. V případě, že není možná ani jedna z variant Vaší totožnost ověří Velvyslanectví České republiky ve Švédsku.
  • 2 pasové fotografie o rozměru 3,5 x 4,5 cm
  • potvrzení o ztrátě/odcizení cestovního dokladu prokazující odůvodněnost žádosti – policejní zpráva nebo oznámení o ztrátě/odcizení

Po uskutečnění cesty je nutné náhradní cestovní průkaz odevzdat v ČR na příslušném městském úřadě v místě Vašeho bydliště!

Upozornění!

Velvyslanectví neprodleně informuje příslušné úřady v ČR o ztrátě/odcizení dokladu. Tento doklad je obratem zneplatněn.