česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Xiao Qi
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace Česka, Alpine Pro a dalších českých firem v budoucím dějišti zimních olympijských her 2022

V dějišti budoucích zimních olympijských her, ve střediscích Wanlong a Secret Garden, ve městě Zhangjiakou – Chongli District, se konal závěrečný závod v tzv. „ski orienteering“. Českou republiku reprezentoval generální partner závodu firma Alpine Pro a Velvyslanectví ČR v Pekingu.

Třetí a zároveň finální závod série v orientačním sjezdu na lyžích „ski orienteering“, se uskutečnil v sobotu 9. března, 250 km od hlavního města Pekingu, v jednom z dějišť budoucích zimních olympijských her. Závod navázal na dva předchozí závody, jež první se konal v lednu v provincii Jilin, následovaný únorovým v provincii Heilongjiang. Záštitu nad mini sérií převzal Čínský olympijský výbor a jejím záměrem bylo podpořit rozvoj lyžování v Číně a zimní sporty obecně.

Generálním partnerem všech tří závodů byla česká oděvní společnost Alpine Pro, která je současně partnerem několika zimních lyžařských středisek v Číně. Velvyslanectví ČR v Pekingu se akce také zúčastnilo, a to v rámci svých aktivit Czech Days. V letošním roce jsou právě zaměřeny na severočínský region Dongbei a zimní sporty.

Po oba dva víkendové dny (9. a 10. března) český stánek, umístěný ve středisku Wanlong, výrazně přitahoval pozornost čínských i zahraničních lyžařů a návštěvníků.

Pracovníci ambasády hostům přibližovali Českou republiku, české sportovce, reálie českých lyžařských rezortů a prezentovali výrobky českých firem. Ukázkové produkty byly připraveny pro návštěvníky přímo v českém stánku. Jednalo se o sportovní oblečení společnosti Alpine Pro a lyže české výroby firem Sporten a Lusti. Pro lyžaře a návštěvníky bylo také připraveno tradiční české jídlo a pití, například řízek či smažený květák s bramborovým salátem, svařené víno, plzeňské pivo či Becherovka s griotkou. Především pro nejmenší návštěvníky byla přichystána celá řada českých dobrot a sladkostí – žvýkačky Pedro nebo bonbóny Bon Pari, Klokanky či Lipo.

Český stánek výrazně přitahoval pozornost lyžařů a návštěvníků. Ti se blíže seznámili s Českou republikou, poznali české produkty, ochutnali českou kuchyni a odnášeli si turistické průvodce a potřebné informace o České republice.

Další akcí v oblasti zimních sportů v rámci letošních Czech Days bude květnová sportovní recepce na české ambasádě v Pekingu, na kterou naváže řada dalších událostí v severočínském regionu Dongbei.

Galerie


Ski Orienteering