Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jordánsko - upozornění na cesty

 

Všechny významné turistické lokality na území Jordánského hášimovského království lze považovat za bezpečné, nicméně běžnou kriminalitu (včetně sexuálního obtěžování) nelze zcela vyloučit. Doporučuje se pohybovat se pouze v západní třetině země, kde se nacházejí i nejvýznamnější objekty turistického zájmu.

Turistická letoviska (Mrtvé moře, Rudé moře), klíčové památky (Jerash, Um Qais, ammánská Citadela, hora/Mount Nebo, Petra, místo křtu/Baptism Site) a přírodní rezervace (Wadi Mujib, Dana, Wadi Rum) jsou bezpečné, na což dohlíží vždy přítomná turistická policie. V národním parku Wadi Rum je vhodné přidat se k prohlídce jiné skupiny zahraničních turistů. Je zakázáno cestovat v národních parcích vlastním vozidlem bez místního průvodce. 

Při cestách automobilem  doporučujeme zastavovat jen na znamení uniformovaných příslušníků policie. Během pobytu v zemi dbejte zvýšené obezřetnosti při pohybu jak v Ammánu, tak mimo hlavní město a to zejména po odpoledních pátečních motlitbách.

MZV ČR rozhodně nedoporučuje pohybovat se v blízkosti jordánsko-syrské a jordánsko-irácké hranice, tedy na východ od pouštní dálnice č. 15, která tvoří páteřní spojení mezi hlavním městem Ammán a přístavem Aqaba.

 

Před cestou se doporučuje cestovatelům registrovat se v databázi DROZD.

V případě problémů je možné obracet se na policii (telefon 911), která bývá vůči cizincům vstřícná. V případě nouzové situace je možné kontaktovat pohotovostní telefonní linku Velvyslanectví ČR v Ammánu na čísle +962 797301990.

.