Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Kambodža Angkor Wat
Kambodža Kambodža
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dokumenty

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Ke vstupu na území Kambodže je vyžadován cestovní pas, jehož platnost je minimálně 6 měsíců ode dne vstupu do země a platné vízum.

Podle informace kambodžských úřadů řidičský průkaz ČR ani mezinárodní řidičský průkaz na území Kambodže neplatí. Žadatel o vydání kambodžského oprávnění k řízení motorových vozidel musí disponovat:

-          pracovním vízem s nejméně 1-měsíční platností (kambodžský ŘP nelze vydat na turistické vízum),

-          cestovním průkazem s platností nejméně 3 měsíce,

-          platným českým řidičským oprávněním s ověřeným překladem do angličtiny,

-          fotografií 4x6 cm (2 ks),

-          poplatek za vyřízení žádosti je 85 USD (výše poplatků může podléhat změnám).

Žádost se předkládá Odboru dopravy na Ministerstvu veřejných prací a dopravy Kambodže. Doba vyřízení žádosti je zpravidla do 3 pracovních dnů. Některé cestovní kanceláře jsou za poplatek schopny vyřídit vystavení řidičského průkazu. S ohledem na místní dopravní situaci doporučujeme řídit automobil či motocykl pouze zkušeným řidičům.

Mezinárodní očkovací průkaz je lékařskými zařízeními uznáván, nicméně od českých občanů není vyžadováno žádné povinné očkování.

Doporučuje se českým turistům pořídit si před cestou do Kambodže fotokopie všech osobních dokladů, včetně víz, a letenek. Současně je praktické mít tyto dokumenty naskenované a přístupné z internetu. Zjednoduší to vaši situaci při případné ztrátě cestovního dokladu.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.