Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Bahrajn velbloudi
Bahrajn Bahrajn
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dokumenty

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Cestovní doklad
Základní podmínkou pro vstup na bahrajnské území je cestovní doklad platný minimálně 6 měsíců ode dne vstupu a platné vízum.
Vstupní či výstupní razítko ze státu Izrael zpravidla nebývá při vstupu na bahrajnské území problém, v případě Vašich pochybností se s dotazem obraťte na nejbližší bahrajnský zastupitelský úřad.
Návštěvníci i rezidenti pobývající na Bahrajnu jsou povinni mít vždy u sebe identifikační doklad obsahující fotografii. V případě nesplnění této povinnosti může hrozit pokuta až 300 BHD.

Očkování
Pokud přijíždíte ze země či jste projížděli zemí s výskytem žluté zimnice, musíte doložit příslušné očkování.

Řidičský průkaz
Pro řízení motorového vozidla na území Bahrajnu si čeští turisté musejí předem v České republice vyřídit mezinárodní řidičský průkaz. Mezinárodní řidičské průkazy nemohou být vystaveny zastupitelskými úřady České republiky v zahraničí. Českým občanům, kteří na Bahrajnu získají dlouhodobé pobytové povolení, je bahrajnský řidičský průkaz vystavován výměnou za český řidičský průkaz.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.