Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Dominika korál a ryby
Dominika Dominika
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Podmínky využívání místní zdravotní péče českými občany a občany EU
Návštěvníci teritoria si platí zdravotní péči a služby, proto se doporučuje, aby zahraniční cestovatelé byli vybaveni mezinárodním lékařským pojištěním.
Očkování: očkování proti žluté zimnici je povinné pro všechny osoby starší 1 roku, které přijíždějí z infikovaných oblastí. Registr zemí, kde existuje riziko nákazy je uveden v databázi WHO (World Health Organisation) Česká republika na tomto seznamu není uvedena, tudíž občané ČR přijíždějící přímo z ČR nemusí být očkováni. Pokud však cestují na Dominiku z rizikových oblastí (dle WHO jsou to Bolívie, Brazílie, Ekvádor, Kolumbie, Peru) je nezbytné se nechat při cestě na Dominiku očkovat.
Ve venkovských oblastech je riziko nákazy tyfem a obrnou.
--------------------

Pro všechny případy naléhavé potřeby: 999


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.