Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

MZV Černínský palác
Foto: © MZV ČR/MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Praha hostí druhý ročník Prague 5G Security Conference, tentokrát on-line

Kdy: 23.09.2020 , Kde: Praha

Ve středu 23. září 2020 odstartuje druhý ročník Prague 5G Security Conference. Stejně jako loni, kdy akci hostilo Ministerstvo zahraničních věcí,  bude pro veřejnost i pro média přístupné zahájení konference a její závěr. Letos však pouze formou streamu, a to vzhledem k epidemiologickým opatřením. Konferenci organizuje Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost v koordinaci s Úřadem vlády a Ministerstvem zahraničních věcí.

Konferenci zahájí ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Karel Řehka. Úvodní proslov pronese předseda vlády České republiky Andrej Babiš, který konferenci udělil záštitu. Zahajující zdravice dále pronesou ministr zahraničí Spojených států Mike Pompeo, ministr vnitra Austrálie Peter Duton a místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová. 

Dvoudennní konference se bude zabývat širokým spektrem témat od konkrétních regulatorních kroků jednotlivých států v uplynulém roce, přes výzkum a vývoj v oblasti 5G až po hodnocení bezpečnosti dodavatelských řetězců. Konferenci ve čtvrtek zakončí svým projevem ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček a následně ředitel NÚKIB Karel Řehka. 

Prague 5G Security Conference je předním světovým fórem pro diskusi o rizicích spojených s budováním 5G infrastruktury. Loňský ročník byl zakončen zveřejněním tzv. Pražských návrhů (Prague Proposals), které shrnovaly základní doporučení pro bezpečné budování sítí 5. generace. 

Na letošní ročník konference je zváno přes 1100 účastníků, jimiž jsou zástupci vlád, výzkumných institucí či velkých operátorů. Během konference vystoupí přes 50 přednášejících z různých oblastí spojených s 5G. 

Níže najdete program, který bude přístupný veřejnosti.  Stream veřejně přístupných částí konference bude běžet na následujícím odkazu: https://5gconf.livebox.cz/

23.09. 

9:00 - 9:45 úvodní blok konference

    • Karel Řehka, ředitel NÚKIB 
    • Andrej Babiš, předseda vlády ČR
    • Mike Pompeo, ministr zahraničních věcí USA 
    • Peter Dutton, ministr vnitra Austrálie
    • Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise

24.09.

15:00 závěrečný blok

Tomáš Petříček, ministr zahraničních věcí ČR

Karel Řehka, ředitel NÚKIB

.