Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Lubomír Zaorálek
Foto: Michal Dudáš (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Zaorálek zahájí mezinárodní konferenci „Afrika jako partner“

Kdy: 25.05.2017 , Kde: Černínský palác

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek přednese úvodní slovo na mezinárodní konferenci „Afrika jako partner“, kterou pořádá Ministerstvo zahraničních věcí ČR 25. května 2017 při příležitosti tradičního Dne Afriky a nadcházejícího 5. summitu EU-Afrika (29.–30. 11. 2017, Abidjan, Pobřeží slonoviny). Cílem konference je představit Afriku jako moderní kontinent se schopnými a kvalifikovanými lidmi. Hlavní důraz je kladen na příležitosti v Africe a podporu rovnocenného partnerství, oživení ekonomické a obchodní spolupráce a zapojení soukromého sektoru.

Na konferenci v Černínském paláci dále vystoupí ministr zemědělství Marian Jurečka a náměstek MZV pro mimoevropské země a ekonomickou a rozvojovou spolupráci Martin Tlapa. Slova se ujmou též zajímaví řečníci z afrických zemí, USA, Evropské služby pro vnější akci (ESVA), Evropské komise, OECD, z bankovního sektoru i domácí osobnosti (zástupci exekutivy a soukromých firem). Cílovou skupinou jsou zejména zástupci podnikatelské veřejnosti, akademické sféry, neziskové oblasti, diplomaté a jsou pozváni také afričtí studenti. Jednacími jazyky budou angličtina a čeština, simultánní tlumočení bude zajištěno. 

Po konferenci bude následovat recepce v prostorách zahrady Černínského paláce spolupořádaná zastupitelskými úřady afrických zemí, které se vedle pohoštění postarají rovněž o kulturní program.  

MZV se v rámci příprav konference spojilo s dalšími institucemi, jež v daném týdnu připravují akce ve vztahu k Africe:  

  • Českou rozvojovou agenturou (ČRA) a Ústavem mezinárodních vztahů (ÚMV), které pořádají 24. května 2017 filmový večer s africkou tématikou,  
  • Knihovnou Václava Havla, jež uskuteční 24. května 2017 diskusi o lidských právech, 
  • uměleckým festivalem „Tvůrčí Afrika“.

přílohy

Program konference Afrika jako partner 163 kB pdf (Acrobat dokument) 23.5.2017

Medailonky řečníků konference Afrika jako partner 2 MB doc (Word dokument) 23.5.2017

.